Wybory nowego prezydenta klubu

17 grudnia 2014

Na przedświątecznym spotkaniu walne zgromadzenie naszego klubu wybrało Wojtka Wendrychowicza na Prezydenta w roku rotariańskim 2015/2016. Jednocześnie zaś Bartek Jarkiewicz został wybrany na Prezydenta na rok kolejny. Obu naszym kolegom serdecznie gratulujemy.

Michał Karwowski uhonorowany odznaką PHF

16 grudnia 2014

Nasz kolega Michał Karwowski otrzymał dzisiaj z rąk Gubernatora Kożenkina odznakę Paul Harris Fellowship. Michał jest osobą bardzo zasłużoną dla Klubu, jego byłym Prezydentem i Sekretarzem. Dzisiejsza uroczystość zwiększa do pięciu liczbę członków, którzy otrzymali tę odznakę.

Wewnętrzny program prezentacji – Janusz Uchmański (Ewolucja seksu)

2 grudnia 2014

Dzisiaj wysłuchaliśmy wykładu Janusza Uchmańskiego na temat występujących w przyrodzie sposobów rozmnażania się gatunków - płciowego i bezpłciowego. Janusz, z zawodu naukowiec i profesor ekologii, jest jednym z czołowych polskich specjalistów zajmujących się tą tematyką. Wykład był bardzo ciekawy także dla laików (do których należy większość członków Klubu).

Wizyta w NCBJ w Świerku

28 listopada 2014

25 listopada 2014 członkowie naszego Klubu mieli okazję zobaczyć na własne oczy jedyny funkcjonujący w Polsce reaktor jądrowy "Maria", znajdujący się w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Wizycie towarzyszyła seria ciekawych wykładów na temat promieniowania i energetyki jądrowej oraz wizyta w Laboratiorum Pomiarów Dozymetrycznych.

Nasz klub wyróżniony za wpłatę na Rotary Foundation

28 października 2014

Nasz klub został wyróżniony za zajęcie trzeciego miejsca w Dystrykcie jeżeli chodzi o kwotę wpłat na Rotary Foundation w roku rotariańskim 2012 - 2013. Średnia suma wpłacona przez nas wyniosła 91,67 dolarów na członka klubu. Wyróżnienie wręczył nam Andrzej Cieślawski, przedstawiciel Gubernatora, na naszym ostatnim spotkaniu.

Lekcja chińskiej kaligrafii

14 października 2014

Na dzisiejszym spotkaniu naszym gościem był pan Lu Chen-shi, który zaprezentował nam podstawy kaligrafii chińskiej. Chen-shi studiuje sztukę w Londynie i z tego względu (a także z uwagi na tradycje rodzinne) zajmuje się kaligrafią. Towarzyszyła mu Grace Hong, goszcząca w Warszawie uczestniczka wymiany New Generations, która zrobiła wprowadzenie do samej prezentacji, przedstawiając nam pokrótce historię pisma chińskiego oraz główne zasady pisowni.

Wewnętrzny program prezentacji – Maciej Szwedowski (odnawialne źródła energii)

9 września 2014

Na dzisiejszym spotkaniu obejrzeliśmy prezentację Maćka Szwedowskiego na temat odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce. Po ogólnym zaprezentowaniu tematu Maciek omówił poszczególne rodzaje takich źródeł (wiatr, biomasa, fotowoltaika, mała hydroenergetyka oraz energetyka geotermalna). Na zakończenie omówione zostały najczęściej wysuwane w związku z energetyką odnawialną argumenty i zastrzeżenia.

Nasz klubowy kolega otrzymał kolejny raz PHF

8 lipca 2014

Na naszym ostatnim spotkaniu Łukasz Grochowski został uhonorowany ponownie odznaką Paula Harrisa. Był to wyraz wdzięczności polskich klubów Rotaract za lata pracy, które Łukasz poświęcił tej organizacji od 1991 r. jako rotaraktor,  a potem od 2006 r. jako rotarianin.

Nasz Klub rośnie

1 lipca 2014

Na naszym pierwszym spotkaniu w roku rotariańskim 2014/2015 przyjeliśmy w szeregi Klubu nowego członka Pawła Sadaja

Drony – z innej perspektywy

17 czerwca 2014

Gościem klubu Warszawa-Żoliborz był Grzegorz Honkisz, właściciel firmy Ultradrones zajmującej się profesjonalnym filmowaniem lotniczym za pomocą dronów.

Bezpieczeństwo danych

3 czerwca 2014

W trakcie prezentacji Łukasza Wróblewskiego, przedstawiciela francuskiej firmy Wooxo, mogliśmy zapoznać się z zagrożeniami oraz możliwymi zabezpieczeniami danych cyfrowych w przedsiębiorstwach.

O pracy u mistrza architektów

14 maja 2014

Naszym gościem był architekt Karol Żurawski, który przez ostatnie 3,5 roku projektował w Szwajcarii pod okiem mistrza architektury, laureata nagrody Pritzkera Petera Zumthora.

Wszystko o druku 3D

7 maja 2014

Nasz klubowy kolega Bartek Jarkiewicz odsłonił przed nami w prezentacji podczas klubowego spotkania wszystkie tajniki druku w technologii 3 D.

Sezon na handbike’i

30 kwietnia 2014

Zachęcamy do skorzystania z wypożyczalni handbike'ów  współfinansowanych ze środków The Rotary Foundation, Klub Rotary Warszawa Żoliborz oraz kluby Rotary Vercelli,RC Viverone Lago i RC Dortmund.

Gość o tajnych więzieniach CIA

30 kwietnia 2014

25 marca naszym gościem był adwokat Mikołaj Pietrzak, obrońca w sprawach karnych, specjalizujący się też w sprawach z zakresu praw człowieka.

Etyka w polskiej szkole

18 marca 2014

We wtorek 18 marca naszym gościem był Andrzej Wendrychowicz, założyciel i koordynator programu "Etyka w szkole".

O ptakach, lisach i norkach

12 lutego 2014

11 lutego gościem naszego klubu był dr Dariusz Bukaciński, ekolog ptaków, prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i pracownik naukowy Instytutu Ekologii i Bioetyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.