Warszawa Żoliborz Rotary Club

Pierwsza w Warszawie wypożyczalnia handbike’ów już działa dzięki Rotary

14 kwietnia 2013

Niepełnosprawni warszawiacy od 14 kwietnia mogą korzystać z wypożyczalni handbike’ów. 

Rowery na zasadzie grantu Fundacji Rotary International ufundowało pięć klubów Rotary: kluby z Vercelli i Viverone Lago (Włochy), z Dortmundu w Niemczech, z francuskiego miasta Nimes oraz warszawski Klub Rotary Warszawa-Żoliborz.

Wypożyczalnia działa przy węźle komunikacyjnym Młociny (ul. Kasprowicza 145, lokal 111 B w pasażu). Do dyspozycji niepełnosprawnych jest sześć handbike’ów ( model XCR) zaprojektowanych przez paraolimpijczyka Jarosława Rolę, specjalisty w projektowaniu sprzętu sportowego dla niepełnosprawnych. Sam na zbudowanym przez siebie rowerze zdobywał m.in. Śnieżkę i Kilimandżaro.

Wartość jednego handbike’a to niespełna 16 tys. zł. Rowery mają aluminiową ramę, nieprzemakalne siedzenia, 8-biegową przerzutkę i 26-calowe koła. Trzy godziny wypożyczenia kosztować będzie jedynie 5 zł. Opłaty mają pokryć koszty przechowywania i ubezpieczenia sprzętu.
Wypożyczalnię prowadzi Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym Zawsze Potrzebni, współpracująca z klubem Rotary Warszawa-Żoliborz.

Uroczyste przekazanie rowerów odbyło się w sobotę 13 kwietnia w Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Szczegółowe informacje o zasadach wypożyczania rowerów znajdują się na stronie www.potrzebni.nazwa.pl

foto 1

foto 2