Warszawa Żoliborz Rotary Club

Śpiewające pszczoły

9 grudnia 2018

Podstawowe fakty na temat pszczół są dla nas oczywiste. Pszczoły dają miód, są pożyteczne, ale też trzeba uważać, bo mogą użądlić.

Z drugiej strony, głównie za sprawą osób zaangażowanych w ochronę środowiska naturalnego, coraz częściej słyszymy o tym, jak bardzo nasz gatunek jest zależny od dobrostanu tych, przynajmniej w teorii, pracowitych owadów.

Z kolei na naszym ostatnim spotkaniu za sprawą Tomasz Petryka prowadzącego Miodemsłodzone otrzymaliśmy sporą dawkę wiedzy o samych pszczołach, ale też o codziennej pracy z nimi.

Bardzo fajnie było posłuchać też o tym co skłoniło go do powrotu do rodzinnej tradycji, jak rozpoczął współpracę z Teatr Wielki – Opera Narodowa i jak tworzy „miejski miód” w Warszawie.

Czy wiedzieliście, że do miejskiego miodu wcale nie przedostają się miejskie zanieczyszczenia, a kwiaty cięte są dla pszczół zupełnie nieatrakcyjne?

Uważamy, że warto posłuchać Tomka!
On sam chętnie odwiedza szkoły i przedszkola oraz firmy do których jest zapraszany. Warto podsunąć ten pomysł w placówkach naszych dzieci i naszych miejscach pracy!

Serdecznie dziękujemy!