Warszawa Żoliborz Rotary Club

Podsumowanie projektu pomocy Edycie Sikorskiej

29 września 2009

Na spotkaniu 29 września 2009 r. gościliśmy naszą podopieczną Edytę Sikorską oraz wszystkich Przyjaciół z Rotary, Rotaraktu i spoza naszej organizacji, którzy pomogli w zakupie pompy baklofenowej wartej 30 tys. zł i rehabilitacji Edyty.

W ubiegłym roku Edyta Sikorska, studentka UW i odnosząca sukcesy tenisistka stołowa, cierpiąca na spastyczność mięśni stanęła wobec nierozwiązywalnego przez NFZ problemu zakupu pompy baklofenowej.

W ramach programu wspierania sportowców niepełnosprawnych, nasz Klub Rotary postanowił skrzyknąć ludzi dobrej woli i zasponsorować zakup tego kosztownego sprzętu. Edyta szczęśliwie przeszła operację a następnie rehabilitację i może powoli wrócić do normalnego życia, jak również do swojej sportowej pasji.

Przedstawiciele klubów Rotary, Rotaract oraz inne osoby, które pomogły nam w tym projekcie spotkały się 29 września 2009 r. w naszym Klubie z Edytą i miały okazję przekonać się o efektach swojej inicjatywy.

Wszystkim którzy pomogli Edycie Sikorskiej serdecznie dziękujemy, a samej Edycie, życzymy zdrowia i sukcesów sportowych – w najbliższym czasie udanych kwalifikacji i występu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie!