Warszawa Żoliborz Rotary Club

Michał Sołtan

gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem.

Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r.

Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Zorganizował około 30 autorskich warsztatów „Uwolnij muzykę” m.in. w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, szkołach muzycznych, centrach kultury w Polsce, czy podczas festiwalu Tarnów Polskiej Piosenki. Zagrał ponad 70 solowych koncertów, na których można usłyszeć m.in. singiel „Pan Sowa”. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox.

Obecnie przygotowuje debiutancką płytę zaaranżowaną na zespół jazzowy. W lutym 2016 powrócił z Imagination Quartet dając niezapomniany koncert w Klubie 12 on 14 w Warszawie.
Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO
5 maja 2015, przy okazji oddania muralu „Mewy Origami”, zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską.
Pod koniec 2016 roku założył kanał „Muzyk w formie” na YT, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców i ludzi kultury.

Jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak pomoc domom dziecka czy akcję uświadamiającą o FASD.

www.malena.art.pl
www.facebook.com/michalsoltanofficial
www.facebook.com/malogranie
www.facebook.com/muzykwformie
www.youtube.com/michalsoltan1
www.youtube.com/muzykwformie