Jarosław Rola

narciarz alpejczyk, rocznik 1980, Karpacz

Jarek, zawodnik po amputacji obu kończyn, w swoich startach korzysta ze specjalnego sprzętu narciarskiego zwanego mono-ski. W 2006 r. jako pierwsza osoba niepełnosprawna zdobył szczyt Śnieżki. W tym samym roku, podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Turynie zdobył 10. miejsce w slalomie, zaś w 2007 r. wywalczył srebro i brąz w Pucharze Dalekiego Wschodu w Korei. W 2008 r. na rowerze napędzanym rękoma zdobył szczyt Kilimandżaro. Jarek reprezentuje poznańskie Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów START. Mieszka w Karpaczu, jest żonaty, ma roczną córkę. Prowadzi szkołę narciarską dla osób niepełnosprawnych. Nasz stypendysta sam konstruuje i buduje rewelacyjne trójkołowe rowery sportowe hand-bike’s. Obok narciarstwa zimowego i wodnego pasjonuje się jazdą samochodami terenowymi, startuje w rajdach.