Warszawa Żoliborz Rotary Club

Japonia w ZOO

21 kwietnia 2011

21 maja 2011 r. warszawskie ZOO zmieni się na jeden dzień w wielki kulturalny festyn poświęcony Japonii. Szczegóły poznaliśmy podczas ostatniego spotkania naszego klubu.

Zdjecie0116

Gośćmi i prelegentami naszego spotkania 19 kwietnia 2011 r. byli Monika i Ryotaro – nauczyciele japońskiego, organizatorzy wielkiej akcji kulturalnej „Japonia w ZOO” zaplanowanej na 21 maja 2011 r. Monika i Ryotaro opowiedzieli nam o imprezie w warszawskim zoo, której patronować będzie Ambasador Japonii w Warszawie, a jedną z organizacji współpracujących przy tym wydarzeniu jest Klub Rotaract Warszawa. Pretekstem do organizacji „Japonii w ZOO” jest nie tylko chęć wyrażenia solidarności z dotkniętym przez kataklizmy narodem, ale również obchody japońskiego dnia dziecka.

Dzięki imprezie ogród zoologiczny na jeden dzień zamieni się w małą Japonię. Dzieci poznają tradycyjną kulturę tego państwa, m.in. podczas pokazu ceremonii parzenia herbaty i na warsztatach japońskich tańców bon odori. Dla rodziców zostanie przygotowany kolorowy papier do sztuki origami. To część projektu „Tysiąc żurawi dla Japonii”, którego efektem będą samodzielnie wykonane papierowe żurawie. Trafią one do mieszkańców Japonii wraz z życzeniami i pomocą finansową dla ofiar kataklizmu .

Nasz klub już miał okazję sprawdzić się w origami. Dzięki pomocy Moniki i Ryotaro każdy z nas wykonał pięknego papierowego żurawia. Warto podjąć wyzwanie – origami uczy cierpliwości,precyzji, a przy tym daje dużo radości.

[link:http://www.japoniawzoo.pl/ |http://www.japoniawzoo.pl/]