II edycja naszego udziału w programie Youth Exchange

10 lipca 2012

Kolejna Polka poznaje świat z pomocą naszego klubu.

Kilka tygodni temu po rocznym pobycie w Sao Paolo wróciła do Polski Joasia, uczestniczka poprzedniej edycji programu Youth Exchange.
Teraz na rok do USA w ramach tego samego projektu wyjeżdża Julia, uczennica drugiej klasy jednego z warszawskich liceów. Będzie to drugi rok uczestnictwa RC Warszawa-Żoliborz w tym rotariańskim programie.
Jednocześnie w sierpniu przyleci 17-letnia Amerykanka Samantha. Nasza podopieczna będzie przez rok poznawać nasz kraj, polską szkołę, język i zwyczaje. Po tym, z jaką radością pobyt w Polsce podsumowuje Nicole,nasza zeszłoroczna uczestniczka wymiany, jesteśmy spokojni o to, że i Samantha poczuje się w Polsce dobrze.
Program wymiany rotariańskiej (Youth Exchange Program) liczący już kilkadziesiąt lat dotyczy młodzieży w wieku licealnym tj. 15-18 i obejmuje okres roku. Krajami, które najchętniej ‚wymieniają’ się z Polską są obecnie Meksyk i Brazylia.