Warszawa Żoliborz Rotary Club

Historia Jazzu na żywo – koncert charytatywny już 26.10.2017r.

28 września 2017

Historia Jazzu na żywo – koncert charytatywny

Miejsce imprezy: Akwarium Jazz & Club, Krakowskie Przedmieście 60A

Data i godzina rozpoczęcia imprezy: 26 października 2017 roku, godz. 20.00, otwarte od 19.30

Podczas koncertu, usłyszymy kilkanaście kompozycji, które ukażą historię jazzu w pigułce. Od wczesnych lat 20tych XX w., poprzez swing, be-bop, cool, free jazz, fusion i formy współczesne.

W koncercie wezmą udział najzdolniejsi uczniowie z Wydziału Jazzu i Policealnego Studium im. Henryka Majewskiego przy ul. Połczyńskiej w Warszawie.
Soliści z klas – wokalistyki jazzowej, gitary, saksofonu, fortepianu, kontrabasu, trąbki, perkusji, puzonu i innych zaprezentują kompozycje m.in. Louis’a Armstrong’a, Charlie’go Parkera, Herbie’go Hancocka, John’a Coltrane’a, Miles’a Davis’a oraz własne. Po dwóch blokach po 45 minut, możliwe jam session.

Imprezę poprowadzi wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego – Michał Sołtan.

Koncert przygotował Klub Rotary Warszawa – Żoliborz. we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym, kultowym klubem Jazz Club Akwarium oraz Wydziałem Jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Opiekę artystyczną zapewni wykładowca unikalnego Wydziału Jazzu w ZPSM im. Fryderyka Chopina, kontrabasista, kompozytor i aranżer – Piotr Rodowicz oraz Michał Sołtan.

Jest to pierwsze spośród planowanych wydarzeń mających na celu zbiórkę środków na realizację kampanii uświadamiającej o zagrożeniach wynikających z picia alkoholu przez kobiety w ciąży.
„Szacuje się, że w Polsce 2% uczniów nauczania początkowego ma Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD). Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w czasie ciąży.
Nawet niewielka ilość może spowodować nieodwracalne zmiany rozwojowe u dziecka. FASD można w 100% zapobiec, poprzez abstynencję w czasie ciąży.”

W trakcie koncertu obejrzeć będzie można projekty plakatów do planowanej kampanii przeciwko FASD, opracowanych przez artystę grafika, Pawła Sadaj.

Wśród gości znajdą się osoby publiczne, oraz działacze i specjaliści z zakresu walki z alkoholizmem, miedzy innymi z PARPA – Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która merytorycznie wspiera inicjatywę.

Bilety dostępne w salonach Empik, Media Markt, Saturn oraz na stronie ebilet.pl w cenie 75 zł

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz