Warszawa Żoliborz Rotary Club

Henryk Miśkiewicz wystąpi na koncercie „Historia Jazzu na żywo”

26 października 2017

Niezmiernie miło nam poinformować, że na koncercie Historia Jazzu na żywo wystąpi legenda polskiej sceny jazzowej pan Henryk Miśkiewicz! Zagra on swoje utwory a także wesprze młodych muzyków z „Bednarskiej” w czasie koncertu! Bilety dostępne TUTAJ

Henryk Miśkiewicz to polski saksofonista i klarnecista. Muzyk wszechstronny związany z polskim jazzem. Ojciec perkusisty jazzowego, Michała Miśkiewicza i piosenkarki, Doroty Miśkiewicz. Trzykrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Współzałożyciel dixielandowego Young Jazz Band, z którym występuje w 1967 na festiwalu Jazz nad Odrą. Grał z Big Band „Stodoła”, Jazz Carriers i z Sun Ship do jego rozwiązania w 1981. Jako alcista występował z Jarosławem Śmietaną, Henrykiem Majewskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Kubą Stankiewiczem i innymi.

W 1994 założył własny kwartet z pianistą Andrzejem Jagodzińskim, synem Michałem na perkusji oraz basistą Zbigniewem Wegehauptem. Występował też z rodziną – żoną Grażyną, córką Dorotą jako wokalistką i synem Michałem na perkusji.