Co lata nad Warszawą?

10 lutego 2009

Walcząc z codziennością, przemieszczając się z miejsca do miejsca, koncentrujemy się by dotrzeć do celu, nie zwracamy uwagi na architekturę ludzi etc… tym bardziej nie zauważamy świata zwierząt który Nas otacza. Nie zdajemy sobie sprawy że miasto jest schronieniem, domem dla wielu stworzeń, że obok nas tętni życiem dziki świat w którym gołębie zastanawiają się czy przemknąć w okolicach Pałacu Kultury, gdzie mogą stać się celem jastrzębi, gdzie dzikie kaczki z zielonego pasa Alei Stanów Zjednoczonych podejmują ryzyko dostania się do jeziorka Kamionkowskiego…….

Gościem naszego dzisiejszego spotkania był pan

Andrzej Kruszewicz

Dyrektor Warszawskiego ZOO, ornitolog, gawędziarz, propagator wiedzy o ptakach.

Dzięki jego niezwykle ciekawej powieści mieliśmy możliwość dowiedzieć się jak wiele gatunków ptaków niepostrzeżenie towarzyszy nam nawet w samym centrum Warszawy. Poznaliśmy też tajemnice Ptasiego Azylu, mity i fakty dotyczące wpływu koloru farby Mostu Siekierkowskiego i innych budowli na bezpieczeństwo ptaków. Teraz już wiemy co należy zrobić aby zostać dyrektorem warszawskiego ZOO i co ciekawego w nim się będzie działo.